יובל כרמל ואופיר זנדני COZI STUDIO
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קונדימנטום

צלם: אסף אמברם
אחד התחומים האהובים עליי ביותר (חוץ מתאורה, כמובן) הוא תחום עיצוב המוצר.
מהפכת הלד המובנה (ועל כך בפוסט אחר ב"חידושים") הביאה איתה עולם חדש ובלתי מוגבל של עיצוב ותכנון מוצר ומעצבי המוצר בעיקר בתחום גופי התאורה עולים ופורחים.
אין יותר מגבלות של בתי נורה חמים, של נורות שצריך לאוורר, של נורות גדולות ומגושמות – הכול היום נסתר, לא מחמם ושורף – רק צריך להכיר את תכונות הלד ולדעת לעבוד איתו נכון.

בCOZI STUDIO מותחים תרתי משמע את גבולות החומר. גם מגוון של חומרים שעוברים מניפולציות שונות וגם מגוון של מוצרים שונים. הסטודיו הוא בית יוצר של גופי תאורה ופריטי עיצוב לבית, כרמל וזנדני מתמחים במגוון רחב של טכנולוגיות, מהדפסת תלת מימד ועד כיפוף עץ כבישת נירוסטה ויציקת פורצלן.
כל אוביקט טומן בחובו אתגר חדש מבחינה טכנולוגית וחומרית המוביל לדיאלוג בין טכנולוגיה לקראפט, בין האפשרי למוחשי.
העיצובים מאופיינים במורפולוגיה ייחודית הנובעת כתוצאה מתהליך לימוד יסודי של חומרים ורצון תמידי להביא את הטכנולוגיה מעבר לגבולותיה האפשריים.
https://vimeo.com/134531668 ותמונת סרטון
האלמנט הכי מובהק בעבודות שלהם הוא אלמנט ההפתעה.
בעולם עיצוב המוצר והחומר אנו נתקלים היום יותר ויותר בחומרים ובעיצובים שאנו מתקשים להבין כיצד נוצרו – מאילו חומרים האלמנטים עשויים, כיצד הם עומדים ניצבים ולא קורסים, כיצד מתחו או חיברו אותם לקיר. כיצד הם מצליחים להיות שקופים או חצי שקופים ולא אטומים למרות שבשימוש הסטדנרטי שלהם הם לא מעבירי אור. כיצד נוצרים חיבורים בין חומרים שונים כל כך במהות או בנראות שלהם.
2 מגמות שולטות היום בעולם עיצוב המוצר – מגמות משלימות אבל גם מנוגדות – מצד אחד חזרה לעולם הקראפט – עולם הייצור הידני במסורות של פעם שעוברות התאמה או גילוי מחדש ומצד שני עולם טכנולוגי של חומרים חדשניים חלקם מיוצרים במדפסות תלת מימד. השליטה של COZI STUDIO בשניהם מביאה ליצירת עיצובים חדשניים מצד אחד עם קריצה נוסטלגית לעבר.

גופי תאורה ביציקת פורצלן – טכנולוגיה מיוחדת אותה פיתחו המעצבים
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית

גוף תאורה וקערת נוי בטכנולוגיה של כבישת נירוסטה
והדבקת פורניר עץ או שעם – החומרים המבריקים מעבירים ומעצימים את האור הנפגש בהם

הועניב היושבב שערש שמחויט – שלושע ותלברו חשלו שעותלשך
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קונדימנטום

הועניב היושבב שערש שמחויט – שלושע ותלברו חשלו שעותלשך
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קונדימנטום

גופי תאורה בהדפסה תלת מימד
מדפסת תלת מימדית הפכה בשנים האחרונות לנחלת הרבה מעצבי מוצר. בגופי תאורה אלו פיתחו המעצבים שיטת סריגה מיוחדת להם עם חומר מתעגל גמיש הניתן לשינוי ולהתאמה

שולחן ומדף בטכנולוגיה של כבישת עץ
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קונדימנטום

עולם הנשלט ע"י קניות באינטרנט ושינוע מוצרים על פני הגלובוס בעיקר ממזרח למערב חשוב לדעת שיש מעצבי מוצרים כחול לבן שניתן להכניס לחללים הביתיים והמשרדיים שלנו בעלות נוחה ולהפוך את החללים הללו למיוחדים לנו וגם לתמוך בתעשיה כחול לבן
www.cozistudio.com